Сьогодні я хочу презентувати нову ккнижку, присвячену трагедії на Чорнобильській АЕС . Ця книжка пропонує інший погляд на зону відчуження ЧАЕС, історію аварії 1986 року й атомну енергетику. Він буде однаково далекий від традиційних презентацій та хайпових заяв блогерів або "медійних експертів" Авторки, кандидатки біологічних наук з радіобіології та генетики , як сталкери, проведуть читача стежками зони відчуження, які знають тільки науковці.
621.31(477)
П 18
Паренюк О. Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі. Від катастрофи до лабораторії / Олена Паренюк, Катерина Шаванова. – Київ : Віхола, 2023. – 300, [2] с. : іл. – (Наукпоп).
Чорнобиль, ядерна енергетика, зона відчуження... Усе це — не декорації комп'ютерної гри, а звична реальність, у якій ми живемо щодня. З наслідками аварії, що сталася понад 30 років тому, й атомними електростанціями, що живлять наші домівки.
У цій книжці ви не знайдете детального аналізу подій, що сталися 26 квітня 1986 року, чи історій ліквідаторів. Натомість ви дізнаєтеся основи радіаційної науки, познайомитеся з людьми, які її творять, і зрозумієте, що відбувається в Чорнобилі та яким може бути майбутнє радіаційної і ядерної безпеки у світі після завершення війни в Україні.
Чи безпечний до вживання чорнобильський сніг і чи варто смакувати картоплею із зони відчуження? Що відбувається на АЕС і чому алкоголь не рятує від радіації? У чому різниця між радіобіологією та радіоекологією, випромінюванням й опроміненням і чому не варто панікувати, якщо зупинився енергоблок якоїсь АЕС? Про все це, а також про окупацію Чорнобиля та ситуацію на Запорізькій АЕС, тактичну ядерну зброю та Фукусіму у своїй книжці розповідають радіобіологині Олена Паренюк і Катерина Шаванова.
Із книги: "Після аварії на ЧАЕС ми дізналися, що реактори вибухають, і світ відреагував суттєвим підвищенням стандартів ядерної безпеки, а також покращеними протоколами управління персоналом.
Після аварії на
"Фукусімі" виявилось, що природа не завжди передбачувана, тому були підвищені стандарти
щодо безпеки дизель-генератрів, логістичних мереж і наявності палива в
аварійних резервуарах.
Після окупації Чорнобиля і Запорізької АЕС мають бути розроблені протоколи протидії терористичним нападам, дій персоналу в разі захоплення станції, передбачення особливостей морального та психологічного реагування персоналу на стресові ситуації."
Немає коментарів:
Дописати коментар