Translate

сад-город


                                                                      Підготовчі роботи в саду.

Як тільки на календарі зимовий місяць зміниться весняним, у справжнього садівника починають «свербіти руки». І хоч ми знаємо, що справжня весна ще не прийшла, нам не терпиться почати роботи в саду. І саме час!
Перш за все необхідно перевірити зимові укриття теплолюбних культур. Якщо у вашому саду є виноград і такі екзотичні рослини, як інжир, гранат, хурма, ви, звичайно ж, прикопали або укрили їх на зиму. Поправте їх «одежинки», - ще можуть бути заморозки і холоди.
Ще одне першочергова робота в саду - побілка стовбурів. Багато садівників роблять це за звичкою, не замислюючись - для чого. Фактично виходить - для краси, оскільки білять вони стовбури не більше ніж на 1 м від землі. Інші недооцінюють значення цієї найважливішої садової роботи і не виконують її зовсім. Побілка стовбурів потрібна, перш за все, для оберігання рослин від передчасної вегетації. Яскраве весняне сонечко може завчасно розбудити садові дерева, що призведе до вимерзання бруньок у разі заморозків. Побілені дерева будуть не так сильно нагріватися сонцем і не «прокинуться» занадто рано.
Отже, покриваємо за допомогою обприскувача стовбури садових дерев вапном (можна з додаванням мідного купоросу) на максимальну висоту. Особливу увагу треба приділити південно-західній стороні, так як саме з цього боку дерева нагріваються найбільше.
Для захисту від передчасної вегетації корисно також замульчувати проекцію крони вологою тирсою.

Наступний етап робіт в саду - обрізання, формування.

У березні вже можна приступати до такої важливої ​​роботи в саду, як обрізка та формування дерев. Якщо сад турбують гризуни, не прибирайте зрізані гілки відразу. Зайці охочіше будуть їсти гілочки, ніж обгризати більш грубі стовбури. Поставте вдома у вази обрізані гілки з кожного дерева. Крім естетичної насолоди, ви отримаєте уявлення про інтенсивність цвітіння садових дерев у цьому році. Дерева, на яких очікується рясний урожай, слід піддати детальній обрізці. Видаливши достатню кількість плодових бруньок, ми захистимо дерево від перевантаження, з якою безпосередньо пов'язана періодичність плодоношення.
Гілки молодих дерев краще не обрізати, а пригинати до горизонтального положення. Сформовані таким чином деревця почнуть плодоносити вже через 2 - 3 роки.

Заготівля посадкового, прищепного матеріалу.

На початку березня саме час подумати про насіння, саджанці, прищепному і підщепних матеріалах. Це одна з найприємніших садових робіт. Пам'ятайте, що купувати посадковий матеріал варто тільки в спеціалізованих розплідниках, або у знайомих Вам, що добре зарекомендували себе, продавців. Багато садівників самостійно заготовляють живці та роблять щеплення. Для початку визначте, яку культуру ви можете прищепити в своєму саду цієї весни. Отже, можна прищепити:

яблуню на яблуню;
на грушу і айву - грушу, на айву - грушу і айву;
на вишню - вишню і черешню, на черешню - черешню;
на аличу та сливу - сливу, аличу, абрикос, персик;
на абрикос - абрикоса, на персик - персик.

Заготівля живців - не менш важливий етап садової роботи, ніж саме щеплення. Для щеплення потрібні однорічні пагони. Оптимальна Товщина 2/3 олівця. З розвитку прищепа повинна відставати від підщепи приблизно на 2 тижні. Пішовши в ріст живець випаровує занадто багато вологи і має потребу в харчуванні, яке підщепа йому не зможе забезпечити, поки не зростеться щеплення. Тому живці заготовлюються за два тижні до початку руху бруньок і зберігаються на нижній полиці холодильника в чистому пакеті. Коли бруньки підщепи почнуть показувати зелені кінчики, можна приступати до найцікавішої садової роботі - щепленню.

Робота в саду - посадка.

У південних регіонах в березні займаються вже такими садовими роботами, як заміна дерев і кущів, посадка саджанців. Якщо ви проводите саме таку заміну, тобто висаджуєте молоде деревце замість вилученого, необхідно розширити яму і заповнити її привізною землею. Інакше саджанець буде відчувати дефіцит поживних речовин. Краще при реконструкції саду міняти садові дерева місцями. На місце зерняткових садити кісточкові і навпаки. А якщо вам дозволяє розмір ділянки, посадіть в своєму саду кілька «диких» дерев, наприклад хвойних. Вони оздоровлять ваш сад і хоч трохи «зіб'ють з пантелику» шкідників.

Захист та живлення.

До речі про шкідників і хвороби. Ще одна дуже важлива ранньовесняна садова робота - обприскування по сплячих бруньках. Перше обприскування 1-2% -ю бордоською рідиною слід провести при середньодобовій температурі + 3-4 С. Друге - через 10 днів. Таке обприскування оберігає від моніліозу, парші, кучерявості персика, коккомікоза.
Для того щоб забезпечити своїм вихованцям «легкий старт», їх можна підгодувати аміачною селітрою з розрахунку 2 - 3 кг на сотку.


Успіхів вам, і нехай ваш сад радує вас цвітінням і урожаєм!
http://petrukiv.te.ua/185-pershochergova-robota-v-sadu-v-berezn.html

Пропонуємо до теми:


- Штангль, Мартин. Умная обрезка и прививка плодовых и декоративных деревьев и кустарников / Мартин Штангль, Петер Клок; [пер. с нем. Наталии Гроссенбахер]. - Харьков; Белгород: Клуб Семейного Досуга, 2014. - 251, [4] с. : ил.

- Кудрявец, Р. П. Формирование и обрезка садовых деревьев / Р. П. Кудрявец. - Москва : АСТ : Астрель, 2011. - 158 с. : ил.

- Фрукты и ягоды на вашем участке : полн. рук. по выращиванию и перераб. / Манфред Фишер [и др.]; [пер. с нем. И. Швыдкой]. - Харьков; Белгород: Клуб Семейного Досуга, 2009. - 318 с. : ил. 

- Ульрих, Герд. Выращиваем вкусный виноград для себя: справ. виноградаря и винодела / Герд Ульрих;  [пер. с нем. А. Неделько]. - Харьков; Белгород: Клуб Семейного Досуга, 2015. - 175 с. : ил. - (Гарантия высокого урожая). 

- Попов, П. С. Виноград от А до Я. / П. С. Попов. - Ростов-на-Дону: Феникс, 2012. - 235, [1] с. : ил. 

Вирощування помідорів на підвіконні

           

Також, як і огірок, помідор дуже любить тепло й світло, тому його потрібно поміщати на південних або південно-східних вікнах. Помідори не бояться протягів на відміну від огірків, тому температурою повітря можна управляти провітрюванням приміщення. 
Для успішного росту помідорів необхідна температура повітря в день 28 градусів, уночі 15градусів.
Для вирощування в домашніх умовах потрібно підбирати низькорослі, скоростиглі й дрібноплідні сорти помідорів.
Помідори можна вирощувати розсадою, або відразу сіяти насінням на постійне місце в більшу підготовлену ємкість. Для нормального розвитку рослини необхідний обсяг посуди повинен бути не менше 3.5-4 літра.
Насіння висівають у землю, накривають прозорою плівкою й ставлять на пророщення в тепле місце. Коли з’являться сходи, плівку потрібно зняти й виставити розсаду на підвіконня. У зимовий час рослини потребують додаткового світла.

Помідори піддаються грибковим захворюванням, що є основною проблемою в їхнім вирощуванні. Це відбувається через надлишок вологості в ґрунті та повітрі. Тому полив рослин потрібно робити з обережністю, не допускати перезволоження. Полив необхідно робити два рази в тиждень вистояною теплою водою. Якщо в приміщенні занадто сиро, то щоб уникнути поразкою грибком помідори потрібно обприскувати бордоською сумішшю, яку готовлять у такий спосіб: в 1 літрі води розчиняють 10 грам мідного купоросу. Окремо в 100 грамах води розчиняють 20 грам гашеного вапна. Вапняну суміш вливають у розчин мідного купоросу тонким струмком і розмішують. Цією сумішшю обприскують рослини. Зберігати бордоську суміш можна протягом доби.Для кращого запилення помідорів, рослини під час цвітіння можна кілька раз у тиждень легенько постукувати по квітконіжкам для їхнього запилення. Коли почне формуватися основна частина плодів, верхівку рослини необхідно обрізати. Також видаляються всі квітучі грони. Якщо цього не зробити, рослині не вистачить сил для дозрівання повноцінних плодів.
                                      
http://dimcad.in.ua/огород-на-підвіконні-як-виростити-гор

1 коментар:

  1. Город-сад - это утопия? https://gorod-i-yego-obitateli.blogspot.com/2022/12/blog-post_9.html

    ВідповістиВидалити