Translate

середа, 17 травня 2017 р.

День науки




В Україні 20 травня відзначається День науки –  професійне свято працівників науки України, яке відзначається щорічно у третю суботу травня. Мета цього свята - вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими країна  пишається , і на яких покладає великі сподівання. Свято запроваджене в Україні «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97. Одним з напрямків розвитку науки є розвиток технологій взагалі і нанотехнологій зокрема.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НАНОТЕХНОЛОГІЇ

 1. В перекладі з грецької «нано» означає карлик. 1 нанометр (1 нм) – одна мільярдна частина метра. Розміри об’єктів, з якими мають справу нанотехнології лежать в діапазоні від 0,1 до 100 нм. Більшість атомів мають діаметр від 0,1-0,2 нм, а товщина ниток ДНК дорівнює приблизно 2 нм. Для прикладу можна порівняти нанометр з людським пальцем: 1 нм в стільки ж разів менший одного метра, як товщина пальця менша від діаметру планети Земля.

2. Наночастки використовуються в медицині, їх застосування в цій сфері безцінне. Наночастки дають надію людям в боротьбі з серйозними захворюваннями. Вчені розробляють спеціальні наночастинки, здатні розпізнати клітини, уражені раковою пухлиною навіть на ранніх етапах. Крім того, вчені створюють нанороботів. Вони будуть здатні проводити важкі операції, проводити діагностику організму зсередини, вводити ін’єкції і ліки безпосередньо в органи людини.

3. Всі комп’ютери, ноутбуки, мобільні телефони, андроїди і інші чудеса техніки — все це продукти нанотехнологій. Вчені подарували нам пристрої, здатні вийти в інтернет в будь-якій точці світу, зберігають наші файли, високошвидкісні і функціональні. Вся техніка, що нас оточує, створена на основі нанотехнологій.

4. Нанотехнологічні упаковки дозволять вам зберігати їжу довше, створюючи герметично ущільнені стінки, або взагалі вбивають шкідливі бактерії, які посягають на ваш обід. На ринку повно холодильників, які використовують покриття з наночастинок срібла, яке вбиває бактерії, так і багаторазові контейнери теж не гребують використовувати цей прийом.

5. Італійський кутюр’є Мауро Таліані став відзначати, що зміна погоди протягом дня має на людину прямий вплив. Він стає заручником свого костюма. Таліані спало на думку розробити «розумну» тканину. Побудувавши «живі» конструкції, він дав можливість одягу змінюватися з урахуванням вологості і температури. Так і народилася ідея сорочки для ледачих. До складу тканини входять титан, нікель і нейлон. Дана структура дозволяє при збільшенні навколишньої температури піднімати рукава сорочки. Піднятися до ліктя вони зможуть за кілька секунд. Варто температурі опуститися, і довжина рукава відновиться. Так само одяг здатна змінювати розміри при зміні температури тіла людини. Отже, сподіваємось дана стаття була для Вас корисною, та Ви дізналися щось нове та цікаве про нанотехнології.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-nanotehnologiyi/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар