Translate

середу, 16 вересня 2020 р.

Корпорація Sony - історія бренду


Наразі складно знайти людину, яка не має уявлення про компанію Sony та її продукти. Японський виробник створює ігрові приставки, смартфони, телевізори, фотоапарати та іншу електроніку, яка має попит серед споживачів.

Історія Sony починається після закінчення Другої Світової війни, коли у вересні 1945 року Масару Ібука повернувся в Токіо. Для початку, Масару і його однодумці зняли третій поверх в торговому центрі. Щоправда роком заснування компанії прийнято вважати 1946 рік, адже саме тоді талановитий підприємець Акіо Моріта та молодий інженер Масару Ібука відкрили в Токіо невелику майстерню радіодеталей. "Токійська науково-дослідна лабораторія", як назвали своє підприємство компаньйони, перший час випускала пристосування, які рідко знаходили свого покупця. А першим успіхом компанії стала розробка і серійний випуск короткохвильових приставок до радіоприймачів.
Виробництво приймачів йшло чудово, але у людей не було грошей, щоб оплатити послуги компанії. Й тоді Ібука став брати плату рисом, що в умовах голодної Японії було більш ніж доречно. Перепродуючи рис, Ібука задумався над домашніми приладами, розробивши і втіливши в життя прилад для приготування рису.

                Засновники корпорації Sony - Масару Ібука (праворуч) і Акіо Моріта

Ібука і Моріта не відразу знайшли себе в бізнесі. Вони жадали створювати щось принципово нове, але спочатку випускали то приставки для радіоприймачів, то електричні "малювалки", то подушки з підігрівом.

                                            Перші спроби вийти на ринок


Пошуки своєї справи увінчалися успіхом через 3 роки. У 1949 році Моріта купив американський магнітофон, поєднавши приємне з корисним – і музику можна було послухати, і придбання розібрати і досліджувати.

Носієм інформації в магнітофоні служив ненадійний і дорогий дріт, і японські інженери надихнулися ідеєю створення стрічкового магнітофона. Він мав вищу точність відтворення і давав змогу легко змінювати запис: потрібно було вклеїти новий фрагмент стрічки в потрібне місце.

Ідея нового товару не була сприйнята співробітниками компанії "на ура" – занадто довго вони вислуховували фантастичні ідеї Масару і вже не довіряли їм. Було потрібно терміново довести колегам (а особливо бухгалтеру), що проект коштував грошей і зусиль.

Вже в 1950 році компанія випустила перший стрічковий магнітофон. Він важив 35 кілограм і коштував 170000 ієн, тобто 472 долари (зазначимо, технічний фахівець після університету тоді отримував 30 доларів в місяць). Однак на цьому розробники не планували зупинятися і вже в 1957 році представили перший транзисторний радіоприймач, однак під новим брендом – Sony.

                                         Як з'явилася назва компанії Sony?

 Акіо Моріта і Масару Ібука усвідомлювали можливість виходу на світовий ринок і прагнули до цього всіма силами. Роблячи кроки до здійснення своєї мрії, компаньйони приділяли велике значення іміджу компанії. Застарілу назву корпорації змінили на просту SONY (sonus – "звук", sonny – "син", sunny – "сонячний").

Існує й інша версія походження назви компанії. Вона утворилась від комбінації латинського слова sonus ("звук") і англійського словосполучення sunny boys ("сонячні хлопці"; у англійському варіанті sonny-boys набуло в японському значення "малолітні генії").

По-справжньому вдалим винаходом новоствореного бренду Sony став перший японський транзисторний радіоприймач, який представили в 1957 році. Транзисторні радіоприймачі багато в чому перевершили лампові – вони були компактними і краще ловили сигнал. З цього часу починається історія компанії як всесвітньо відомого виробника різних аудіопристроїв.

                                              Маркетингові принципи Sony

Sony – одна з перших японських корпорацій, що здійснили прорив на світовому ринку. Інноваційні проекти, задумані Акіо Морітою, часто викликали недовіру навіть серед співробітників компанії, суперечили маркетинговим дослідженням ринку.


Але талановитий менеджер цілком узяв на себе працю щодо просування продукції та створення світового іміджу компанії. Акіо не вірив негативним результатам досліджень, переконував колег у перспективності інноваційних розробок. Він вважав, що пропозиція породжує попит, і корпорація Sony повинна стати творцем унікальних і неповторних пропозицій.

Вакансій компанії у вільному доступі не знайти. Всі вони закриваються через агентство. І тільки після того, як кандидат зустрівся з зовнішнім рекрутером, він відправляється на інтерв'ю в Sony Electronics. Потім вподобаних претендентів представляють вищестоящому керівнику. На цих зустрічах цікавляться навичками кандидата і його особистими якостями. У компанії вважають, що лояльність і любов до бренду дуже важлива. Тому шукають тих, хто «на слово Sony реагує захопленою реакцією». Друга важлива якість, на яку звертають увагу, - бажання кандидата професійно зростати і розвиватися. Новачки повинні бути готові до того, що в компанії плоска організаційна структура, тому вертикальне  зростання малоймовірне. У Sony дотримуються політики постійних ротацій, тому нерідко співробітники переходять з однієї посади на іншу. І потрібно знайти такого кандидата, який такі зміни буде сприймати позитивно.

Тестові завдання теж бувають. Їх зміст залежить від роботи, яку кандидат буде виконувати. Наприклад, майбутнього бухгалтера перевірять на знання спеціальних програм, а з продажниками зазвичай розігрують якийсь кейс. Керівник спостерігає, як здобувач поводиться в різних ситуаціях, що говорить і як підходить до вирішення проблеми. «Соні» свідомо відмовилася від складання жорстких планів.
  Посадова особа «Соні» зобов'язана діяти по обстановці, не упускаючи несподівані вигоди. Менеджер, який прагне у своїй діяльності до максимальної гнучкості, не може бути бюрократом, а фірма, в якій він працює, отримує шанс уникнути окостеніння, незважаючи на свої величезні розміри.

                                               Пристрасть до технології


З самого початку компанія Sony ставила самі амбітні цілі. Було прагнення випередити всіх конкурентів і налагодити випуск високоякісних електронних пристроїв. Серйозне ставлення до наукових досліджень незабаром привело до результатів. Вивчення технології виробництва транзисторних радіоприймачів відкрило дорогу до телебачення. У 1960 році компанія Sony заручилася підтримкою США, що допомогло їй побудувати нові виробничі потужності в Японії. Завдяки цьому був випущений перший портативний телевізійний приймач моделі TV8-301. Проникливий Масару Ібука усвідомив, що дні радіо добігають кінця, і майбутнє належить телебаченню. Інженери Sony продовжували удосконалюватися. Було випущено велику кількість різних магнітофонів, невеликих телевізорів, а в 1965 році на світ з'явився перший кольоровий телевізор, перший  відеомагнітофон, а потім і перший стереопідсилювач, повністю зібраний на основі кремнієвих транзисторів.

                                          Промахи з мобільними телефонами

Впродовж останнього десятиріччя минулого століття японці називають "Втраченим десятиліттям". В цей час швидкими темпами почала розвиватися Південна Корея, яка почала тіснити Sony на ринку. Період був не простий, але саме в ті роки з'явилися перші мобільні телефони. Компанія Sony занадто зволікала з розробкою нової продукції і упустила шанс з MP3-плеєром Walkman, хоча прототип плеєра був розроблений японцями до того, як Apple випустила свій iPod.
Дії Sony на ринку мобільних пристроїв були повним розчаруванням. Вона пішла неправильним шляхом і так і не змогла додати "телефонну" складову своїм кишеньковим комп'ютерам. Треба було ще в 2000 році кинути всі сили на розробку смартфонів, але подібних дій зроблено не було.

                                              Створення власної екосистеми


Той факт, що Sony досягла успіху в індустрії розваг, говорить про непогані перспективи компанії на майбутнє. Війна ігрових приставок з Microsoft в самому розпалі. Консоль PlayStation 4 нічим не поступається Xbox One. Телевізори Sony довгий час мали чудову репутацію, але випускати їх стало невигідно. А який інший виробник може похвалитися наявністю власного каталогу музики, фільмів та ігор? Якщо Sony вдасться знайти оптимальний спосіб об'єднати всі ці компоненти з мобільними пристроями, корпорація знову перетвориться в гіганта електронної індустрії.

 Sony стартувала з маленького початкового капіталу (500 $ солідною сумою не назвеш) і декількох людей, згуртованих однією ідеєю.

Але сама історія розвитку Sony заслуговує пильної уваги.



Зараз Sony Corporation - велика транснаціональна корпорація, яка випускає високотехнологічну електроніку. Телевізори, фотоапарати, відеокамери, ігрові приставки, смартфони, електронні книги - ось далеко не повний перелік продукції, яка завоювала довіру любителів і професіоналів.


Sony Corporation є підрозділом холдингу Sony Group і займається також його управлінням. Інші дочірні компанії холдингу займаються кіновиробництвом (Sony Pictures Entertainment володіє кіностудіями TriStars Pictures і Columbia Pictures), відповідають за музичну (Sony Music Entertainment), фінансову сфери (Sony Financial Holdings) і ін.

    Штаб-квартира корпорації розташована в Токіо.
    Генеральним директором є  Кеничиро Йошида.
    Загальне число співробітників по всьому світу - близько 170 000 чоловік.



Десятиліттями «Соні корпорейшн» перебувала на вістрі науково-технічного прогресу галузі і за ці роки збагатила побут сучасної людини великим числом новинок. Спільно з голландським концерном «Філіпс» фірма розробила і впровадила принципово нову лазерну технологію звукозапису. Нарешті останнім часом «Соні» ближче інших компаній підійшла до створення технології телебачення з високою чіткістю зображення, що обіцяє перетворити домашній екран в справжнє вікно в світ.



Немає коментарів:

Дописати коментар